Page tree

 

 

Tävlingsinfo

Jailhouse Rock 2020-09-12, Kumla

Här finns viktig information (inkl preiliminärt tidsschema) om kommande tävling i Kumla, läs detta noggrant!

Lagledare: Sanna Klaman 070 - 471 43 93

Tidiga strykningar skickas till: tk@nackswinget.se


Anmälan till tävling

Anmälan till tävlingar görs genom SwingWeb. För mer information om hur du anmäler dig till tävlingar, vänligen klicka här.

Vilka tävlar var

OBS Notera att nedan visas endast tävlingar där Nackswingets par kommer att delta. Komplett lista över tävlingar finns på SwingWeb.

Tävlingsanmälningar

Anmälningar till kommande tävlingardär minst en person i paret/trion har eller kommer att ha tävlingslicens hos Dansklubben Nackswinget. Anmälningstatus visar i vilket administrativt skede anmälan befinner sig vilket kan vara "Preliminär", "Ok att skicka", "Anmälan klar" eller "Efteranmäld".

Klass Tävlande Tävlar för Anmälan
Stängd 2020-08-21 2020-09-26 - Bockrocken (INSTÄLLD!), Gävle
BVR Isak Pettersson & Alexandra Sihlén UBSS / NSW Delanmäld
LHVR Filip Lindqvist & Sofie Svensson NSW Preliminär
Stängd 2020-08-23 2020-09-26 - Bockbuggen GP (INSTÄLLD!), Gävle
B35B Ulf Syvertsen & Linda Chadell NSW Preliminär
B35B Bobo Ostojic & Katarina Engström NSW Preliminär
B35B Pär Attermo & Pia Attermo NSW Preliminär
B35B Stefan Eriksson & Annika Westin UBSS / NSW Delanmäld
BVB Johannes Grafström & Elin Persson NSW Preliminär
BVB Martin Månsson & Sara Ehrlund NSW Preliminär
BVB Marcus Bergqvist & Sanna Klaman GRRC / NSW Preliminär
BVB Filip Lindqvist & Sofie Svensson NSW Preliminär
B35A Leif Borglund & Britt-Inger Bäverfalk NSW Preliminär
B35A Håkan Hellström & Kerstin Larsson NSW Preliminär
B35A Andreas Sundberg & Victoria Sundberg NSW Preliminär
B35S David Wadbrant & Caroline Wadbrant NSW Preliminär
BVA Jimmy Mårdberg & Julia Lauri NSW Preliminär
T.o.m. 2020-09-18 2020-10-17 - Jiversbuggen, Växjö
BVR Niklas Eriksson & Debbie Lewinter NSW Preliminär
BVR Josef Sunesson & Fanny Militz NSW / JSDK Preliminär
LHVR Filip Lindqvist & Sofie Svensson NSW Preliminär
T.o.m. 2020-09-18 2020-10-17 - Växjöbuggen GP
BVA Andreas Sundbom & Viktoria Björnsson-Spets LBS / NSW Delanmäld
BVA Jimmy Mårdberg & Julia Lauri NSW Preliminär
BVB Johannes Grafström & Elin Persson NSW Preliminär
BVB Filip Lindqvist & Sofie Svensson NSW Preliminär
B35A Leif Borglund & Britt-Inger Bäverfalk NSW Preliminär
B35A Håkan Hellström & Kerstin Larsson NSW Preliminär
B35A Patrik Hjerteblom & Cecilia Zimmerman NSW Preliminär
B35A Peter Osslund & Helena Millqvist NSW Preliminär
BVC Felix Albrecht & Lisa Grönblad NSW Preliminär
B35B Pär Attermo & Pia Attermo NSW Preliminär
T.o.m. 2020-09-23 2020-10-31 - Parkbuggen (INSTÄLLD!), Götene
BVR Isak Pettersson & Alexandra Sihlén UBSS / NSW Delanmäld
LHVR Filip Lindqvist & Sofie Svensson NSW Preliminär
T.o.m. 2020-10-03 2020-10-31 - Halloweenbuggen GP, Umeå
B35A Leif Borglund & Britt-Inger Bäverfalk NSW Preliminär
B35A Patrik Hjerteblom & Cecilia Zimmerman NSW Preliminär
T.o.m. 2020-09-23 2020-10-31 - Arlabuggen (INSTÄLLD!), Götene
BVB Martin Månsson & Sara Ehrlund NSW Preliminär
BVB Filip Lindqvist & Sofie Svensson NSW Preliminär
T.o.m. 2020-10-10 2020-11-07 - Pepparrotsbuggen, Enköping, Fjärdhundraskolan
BVA Andreas Sundbom & Viktoria Björnsson-Spets LBS / NSW Delanmäld
BVA Jimmy Mårdberg & Julia Lauri NSW Preliminär
BVB Johannes Grafström & Elin Persson NSW Preliminär
BVB Filip Lindqvist & Sofie Svensson NSW Preliminär
BVB Martin Månsson & Sara Ehrlund NSW Preliminär
BVB Marcus Bergqvist & Sanna Klaman GRRC / NSW Preliminär
BVB Mats Andersson & Hanna Nilsson NSW Preliminär
B35A Håkan Hellström & Kerstin Larsson NSW Preliminär
B35A Leif Borglund & Britt-Inger Bäverfalk NSW Preliminär
B35A Andreas Sundberg & Victoria Sundberg NSW Preliminär
B35A Peter Osslund & Helena Millqvist NSW Preliminär
B35B Ulf Syvertsen & Linda Chadell NSW Preliminär
B35B Pär Attermo & Pia Attermo NSW Preliminär
B35B Bobo Ostojic & Katarina Engström NSW Preliminär
T.o.m. 2020-10-10 2020-11-07 - Pepparrotssnurren, Enköping, Fjärdhundraskolan
BVC Felix Albrecht & Lisa Grönblad NSW Preliminär
BVC Josef Sunesson & Jessica Fältman NSW / UBSS Preliminär
B35C Andreas Jansson & Sara Bergström NSW Preliminär
B35C Staffan Gustafsson & Sari Skoglund NSW Preliminär
BVR Isak Pettersson & Alexandra Sihlén UBSS / NSW Preliminär
B35R Johan Möllerberg & Katri Sjöblom EBBA / NSW Preliminär
BGR Anders Karls & Elisabet Berg Karls NSW Preliminär
LHVR Filip Lindqvist & Sofie Svensson NSW Preliminär
T.o.m. 2020-11-08 2020-11-21 - Linbuggen R, Linköping
BVR Isak Pettersson & Alexandra Sihlén UBSS / NSW Preliminär
B35R Johan Möllerberg & Katri Sjöblom EBBA / NSW Preliminär
BGR Anders Karls & Elisabet Berg Karls NSW Preliminär
LHVR Filip Lindqvist & Sofie Svensson NSW Preliminär
BVC Felix Albrecht & Lisa Grönblad NSW Preliminär
T.o.m. 2020-11-01 2020-11-21 - Linbuggen GP, Linköping
B35B Pär Attermo & Pia Attermo NSW Preliminär
B35B Bobo Ostojic & Katarina Engström NSW Preliminär
B35B Ulf Syvertsen & Linda Chadell NSW Preliminär
BVB Johannes Grafström & Elin Persson NSW Preliminär
BVB Filip Lindqvist & Sofie Svensson NSW Preliminär
BVB Martin Månsson & Sara Ehrlund NSW Preliminär
BVB Marcus Bergqvist & Sanna Klaman GRRC / NSW Preliminär
B35A Leif Borglund & Britt-Inger Bäverfalk NSW Preliminär
B35A Håkan Hellström & Kerstin Larsson NSW Preliminär
B35A Andreas Sundberg & Victoria Sundberg NSW Preliminär
B35A Patrik Hjerteblom & Cecilia Zimmerman NSW Preliminär
BVA Andreas Sundbom & Viktoria Björnsson-Spets LBS / NSW Delanmäld
BVA Jimmy Mårdberg & Julia Lauri NSW Preliminär
T.o.m. 2020-10-29 2020-12-05 - Pepparkaksbuggen, Tierp
BVB Johannes Grafström & Elin Persson NSW Preliminär
BVB Filip Lindqvist & Sofie Svensson NSW Preliminär
BVB Martin Månsson & Sara Ehrlund NSW Preliminär
BVB Marcus Bergqvist & Sanna Klaman GRRC / NSW Preliminär
B35A Leif Borglund & Britt-Inger Bäverfalk NSW Preliminär
B35A Andreas Sundberg & Victoria Sundberg NSW Preliminär
BVC Felix Albrecht & Lisa Grönblad NSW Preliminär
BVC Josef Sunesson & Jessica Fältman NSW / UBSS Preliminär
B35B Pär Attermo & Pia Attermo NSW Preliminär
B35B Bobo Ostojic & Katarina Engström NSW Preliminär
B35B Ulf Syvertsen & Linda Chadell NSW Preliminär
T.o.m. 2020-10-29 2020-12-05 - Lussekattsbuggen, Tierp
BVR Isak Pettersson & Alexandra Sihlén UBSS / NSW Preliminär
B35R Anders Karls & Elisabet Berg Karls NSW Preliminär
B35R Johan Möllerberg & Katri Sjöblom EBBA / NSW Preliminär
LHVR Filip Lindqvist & Sofie Svensson NSW Preliminär
Anmälningslistan hämtas automatiskt från Dans.se

Socialdans

Nackswingets Socialdans

På grund av rådande läge med Covid-19 är tyvärr Nackswingets socialdans pausad för tillfället.

Vi hoppas såklart kunna starta upp den så snart som möjligt, efter att myndigheternas rekommendationer och råd uppdaterats.


Webshop

Gästbok

28:e Augusti

Ingalill och Stefan

Vilken suveränt bra träning vi hade igår med Jimmy och Julia. Ni är BÄST. Och roligt med så många härliga och positiva deltagare. Smart gjort med rotationen i rutorna. Så kul att vi är igång igen. Ingalill och Stefan

Kalender

4/10 - Anmälan till kursomgång 2 öppnar (12:00 - 12:05)

Tävlingsdans

Jailhouse Rock 2020-09-12 Kumla

Nu finns viktig information om kommande tävling i Kumla under Vilka tävlar var.

Lycka till alla som ska tävla!


Fria träningstider

18/9 - Friträning (Fre 11:45 - 13:00)
19/9 - Friträning (Lör 09:30 - 10:30)
21/9 - Friträning (Mån 20:20 - 21:30)
28/9 - Friträning (Mån 20:20 - 21:30)

Nytt från Danssportsförbundet

Facebook